Helemaal niets

Comment 1 Standard

Ik ben de Wijnstok, u de ranken; wie in Mij blijft, en Ik in hem, die draagt veel vrucht, want zonder Mij kunt u niets doen. Joh.15:5Lezen: Joh.15:1-8Het doel van ons leven is vrucht dragen en alles wat geen vrucht draagt is zonder waarde en wordt afgehouwen en in het vuur geworpen. Daarmee bedoelt de Here Jezus dus, dat hetgeen we doen ook effect moet sorteren. Er wordt zoveel gedaan en vast wel met de juiste bedoelingen, maar heeft het ook effect? Jazeker, het Koninkrijk van God wordt hier neergezet als een bedrijf, een wijngaardenier, die er op let of de struik, de wijnstok wel vrucht draagt, zo niet, kappen die boel. Zo moeten ik dus ook omgaan met de dingen van Gods koninkrijk. Sorteren activiteiten geen vrucht, komen er geen mensen tot geloof, groeien er geestelijk geen mensen? Kappen ermee en dingen gaan doen die dat wel doen. Ja, maar, zuster zus en zo doet zo haar best, ongetwijfeld, maar als het voortkomt uit het vlees en niet vanuit de relatie met de Here Jezus Zelf, dan is het vruchteloos en nutteloos. Durven we zo onze activiteiten onder Gods loep, door Zijn ogen, te bekijken?Effectiviteit en doeltreffendheid zijn de sleutelwoorden van onze stichting. Als we gaan bidden moet er iets gebeuren, daarom brengen we het boekje “Doeltreffend Bidden voor Verloren Mensen‘ ook gratis uit. Want als je zo gaat bidden en er in volhardt, ga je dingen zien veranderen bij de mensen waar je voor bidt. En als we de straat op gaan om te gaan evangeliseren wil ik geen goede gesprekken, maar zielen die gewonnen worden! (www.handelingen2000nu.ga)In september starten we weer met onze discipel-bijbelschool met de module gebed. Een van de vorige cursisten zei: ‘als ik bid zie ik voor het eerst dingen veranderen’ en daar gaat het om, de titel van de cursus is dan ook vers 7: Vraag wat je maar wilt (opgave via. http://www.arbeidersindeoogst.nl/bijbelschool) De sleutel ligt natuurlijk in het laatste gedeelte van dit vers: blijven in de Here Jezus, je kunt het ook zo vertalen: los van Mij kun je niets doen. Als je een tak, van een willekeurige struik, losmaakt is hij binnen de kortste keren dood. Dan hoeft hij niet eens afgehouwen te worden. Dan istie vanzelf al GFT afval waardig…De reden dat een rank, die geen vrucht draagt afgehouwen wordt is omdat het de sappen, de voeding die nodig is voor de plant om de druiven, de vrucht voort te brengen, verspilt. Er wordt zoveel energie verspilt in Gods Koninkrijk… wat de kerk van haar oorspronkelijk opdracht afhoudt: het evangelie verkondigen en Gods Koninkrijk bekend maken aan de wereld, zielen winnen voor Jezus! Zou dat de reden zijn dat onze kerken leeglopen, omdat ze geen vrucht dragen en afgehouwen worden…?In Hem blijven, verbonden blijven, zodat de sappen kunnen blijven stromen en we veel vrucht dragen. De vrucht van de Geest, zoals we die lezen in Gall.5:22 liefde, blijdschap, vrede, geduld, vriendelijkheid, goedheid, geloof, zachtmoedigheid, zelfbeheersing.Als we dat voortbrengen, en het is de vrucht van de Geest, die Hij alleen bewerkt, dan worden we vanzelf effectief en gaan we de dingen doen, die God van ons vraagt. Durven we onze activiteiten te toetsen? Zonder Mij, kun je niets, helemaal niets, zegt Jezus, doen we de dingen met of zonder Hem?

Een gedachte over “Helemaal niets

  1. Pingback: Helemaal niets — Opfrisser – Sitetitel

Geef een reactie

Deze website gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.